تاریخ های مهم
تاریخ شروع ثبت نام در همایش
1 مهر 1397
تاریخ شروع دریافت مقاله در همایش
1 مهر 1397
آخرین مهلت ثبت نام
31 فروردین 1398
آخرین مهلت ارسال مقاله
30 فروردین 1398
تاریخ برگزاری

4 اردیبهشت 98

تماس با ما
تلفن ثابت

دبیرخانه همایش: 01732427173 (داخلی 182)

دانشکده‌های علوم جنکل و مهندسی چوب و کاغذ: 01732427050

نمابر

01732427176

ایمیل

info@paulownia2019.ir

آدرس

گرگان، میدان بسیج، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، دانشکده‌های علوم جنگل و مهندسی چوب و کاغذ

برگزاری نشست و جلسه هم اندیشی زراعت چوب پالونیا در استان گلستان

2 بهمن 1397

در راستای هماهنگی زراعت چوب گونه پالونیا فورتونی جلسه هم‌اندیشی توسط دانشکده‌های علوم جنگل و مهندسی چوب و کاغذ دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و باحضور کارشناسان مرکز تحقیقات منابع طبیعی و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان در سالن اجتماعات جنگل آموزشی و پژوهشی دکتر بهرام نیا برگزار شد.

رئیس دانشکده‌های علوم جنگل و مهندسی چوب و کاغذ در این خصوص گفت: گونه پالونیا فورتونی به دلیل سریع‌الرشد بودن و تامین نیازهای چوبی استان و کشور در مدت کم، گونه مناسب کاشت درنظر گرفته‌شده است.

دکتر آزادفر تاکید کرد: همچنین در راستای اقتصاد مقاومتی و خارج نشدن ارز از کشور و تامین منابع سلولزی مورد نیاز کشور در قالب طرحهای پایلوت ۲ تا ۱۰ هکتاری در خارج از رویشگاههای جنگلی استان گلستان، این گونه انتخاب شد.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد که نواحی اکولوژیک قابل کشت پالونیا فورتونی استان گلستان در قالب یک طرح مشترک معرفی شوند.

وی بیان کرد: در آینده نزدیک دبیرخانه طرح زراعت چوب پالونیا در استان گلستان در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، مستقر خواهد شد و کارگروه اجرایی شدن این طرح نیز با همکاری این دانشگاه و مرکز تحقیقات منابع طبیعی و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تشکیل می‌شود.

وی اعلام کرد: درخت پالونیا فورتونی از درختان سریع الرشد بومی کشور چین بوده که نزدیک به ۳۰ سال پیش وارد کشور شده و تحقیقات سازگاری، تکثیر و رویش آن در دانشکده علوم جنگل دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان انجام شده است.

شایان ذکر است: در شرایط عادی یک درخت پالونیا در سن ۵ سالگی به ارتفاع بیش از ۸ متر و قطر ۳۰ تا ۴۰ سانتیمتر رسیده و حجم چوب قابل استفاده آن حدوداً  ۱ تا ۲ مترمکعب خواهد بود که از سال پنجم به بعد مورد بهره‌برداری صنعتی قرار می گیرد بنابراین به علت سریع الرشد بودن می تواند در تامین نیاز کشور به چوب و فرآورده‌های چوبی نقش موثری داشته باشد.


372
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
پوستر همایش
ورود و ثبت نام
کاربر گرامی در صورتی که ثبت نام نکرده اید ، با کلیک روی دکمه زیر در سایت ثبت نام نمایید . به کمک کنترل پنل خود می توانید از امکانات سایت استفاده کنید .


روز شمار همایش
تا روز برگزاری همایش : پایان یافتتا پایان ثبت نام در همایش: پایان یافتتا پایان مهلت ارسال مقاله: پایان یافتدانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان